Kilpailut 2017

Tampere 25.06.2017 Raila Laineen muistokilpailu & Hill’s Kauppi Sprint 2017 (TSGK)

Kaupissa juostiin TSGK:n kauden 2017 avauskilpailu juhannussunnuntaina. Aiemmin kilpailuja kaupin radalla tänä vuonna on järjestänyt mm. EGU ja VGU. Kilpailussa juostiin Perinteinen Raila Laineen muistokilpailu, jonka voitti Saphira ajalla 28.68. Greyhoundeilla juostiin Hill’s Kauppi Sprint luokan 3-5 koirien kesken. Tämän voitti Columba ajalla 16.82. Whippettien Kauppi Sprint L6-7 juostiin suorana 4 koiran Finaalina jonka voitti Festina Lente ajalla 19.11. Whippettien Kauppi Sprint L1-2 juostiin myös suorana finaalina. Tämän voitti Sylvester Stallonen ajalla 17.91. Whippet Kauppi Sprint L3-5 juostiin aikajuoksuina, eli nopeimman ajan juossut voitti kilpailun. Kilpailun nopein oli Jali ajalla 18.39. Kilpailussa juostiin myös Hill’s sijoituslähtöjä Whippet 480m voittaja oli Kamagurka 31.67, Greyhound 480 m Ready to Rumble 29.27 ja Whippet 350m Firestarter 22.93.

1. Hill’s Kauppi Sprint L6-7 280m (W)
1. Festina Lente 13.2 kg (5) 19.11 L4
2. Berenike 12.1 kg (3) 19.65 L6
3. Crimdon Scapolite 13.7 kg (4) 19.71 L6
4. Highway Star 9.3 kg (6) 19.95 L6
Surumu – BJ-Martta
om: Hanna-Mari Hartin Kasv: Apple Garden’s
2. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (G)
1. Capes’ Sportti 32.8 kg (3) 17.21 L3
2. Capes’ Destiny 29.7 kg (4) 17.22 L3
3. Pure Golden 30.7 kg (6) 17.31 L3
Line Of Fire – Go Mary Blue
om: Mikko Aalto & Jouni Niemi Kasv: Top Vision
3. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (W)
1. James Bond 17.1 kg (2) 18.58 L3
2. Tarde II 13.6 kg (1) 19.06 L4
3. Onta 13.7 kg (3) 19.54 L5
El Cano Juan – Petite Sirah At Marakayas
om: Merja, Mikko & Akseli Lahti Kasv: Marakaya’s
4. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (G)
1. Columba 29.7 kg (2) 16.82 L1
2. Million Night 26.5 kg (4) 16.91 L1
3. Vulpecula 30.5 kg (3) 17.01 L2
You Know My Name – Lepus
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Fast Friends
5. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (W)
1. Hulabaloo 11.5 kg (2) 18.77 L3
2. Isadora 10.5 kg (3) 18.86 L3
3. CG-Huuli-Veikko 15.3 kg (1) 18.88 L4
4. Tuutikki 13.1 kg (4) 18.88 L4
Blits – Freida
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Maxwin
6. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (W)
1. Jolie 11.4 kg (1) 18.44 L2
2. WT-Bertil 16.9 kg (3) 18.59 L3
3. Kissed By Fire 14.3 kg (2) 18.67 L3
4. AG-Irvi-Leuka 14.9 kg (4) 18.73 L3
Elko River – Hulabaloo
om: Niina & Jorma Mäkinen Kasv: Maxwin
7. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (W)
1. Emigrant 14.6 kg (2) 18.64 L3
2. Savannah 12.9 kg (1) 18.90 L4
3. Heart’s Delight 15.2 kg (3) 19.02 L4
Jammy Hawk – Fair Play
om: Tuula Malvisalo Ja Erkki Ruusunen Kasv: Waterram
8. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (W)
1. Jali 17.5 kg (4) 18.39 L2
2. Lucky Strike 12.9 kg (6) 18.47 L2
3. Ex Visu Amor 12.5 kg (3) 18.90 L4
Elko River – Hulabaloo
om: Janne & Mira Välimäki Kasv: Maxwin
9. Hill’s Kauppi Sprint L1-2 280m (W)
1. Sylvester Stallone 15.0 kg (1) 17.91 L1
2. Funky Fellow 18.3 kg (4) 17.99 L1
3. Jedi 13.8 kg (3) 18.15 L1
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Nopurin
10. Raila Laineen Muistokilpailu 480m (G)
1. Saphira 27.7 kg (2) 5.54 28.68 K1
2. Klang 31.4 kg (3) 5.73 28.87 K2
3. Punaluu Black 35.7 kg (1) 5.68 28.99 K2
4. Svala 29.5 kg (6) 5.85 29.31 K3
5. Corvus 31.6 kg (4) 5.67 29.56 K4
Go Jimmy Go – Apeliotes
om: Päivi Vähäkoski & Anette Sassi Kasv: Nordic
11. Hill’s sijoitus 480m (W)
1. Kamagurka 17.8 kg (1) 6.01 31.67 L1
2. Candyking 17.4 kg (2) 6.04 31.71 L1
3. Eternal Flame 18.1 kg (3) 6.09 32.66 L3
Blits – Chakira
om: Maria & Juha Jauhiainen1 Kasv: Old Road’s
12. Hill’s sijoitus 480m (G) (3/3)
1. Ready To Rumble 33.4 kg (1) 5.68 29.27 K3
2. Heart Of Gold 27.1 kg (4) 5.74 29.91 K5
3. What’s My Name 26.5 kg (3) 5.86 30.37 K7
Farloe Hurricane – Ready To Go
om: Erkki Gustafsson Kasv: Quickstep
13. Hill’s sijoitus 350m (W)
1. Firestarter 13.2 kg (2) 22.93 L2
2. Eagle 15.8 kg (1) 23.02 L2
3. WT-Carita 17.9 kg (3) 23.52 L4
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: My Wild
14. Hill’s sijoitus veteraani 280m (W)
1. Brona 16.4 kg (2) 18.78 L3
2. Ankaa 13.3 kg (1) 18.87 L3
3. Soulman 16.5 kg (6) 18.87 L3
4. BJ-Martta 12.5 kg (3) 19.06 L4
Barbarossa – Fair Play
om: Tuula Malvisalo Ja Erkki Ruusunen Kasv: Waterram
15. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. In Time 12.0 kg (3) 18.95 L4
2. TeeTee 16.2 kg (1) 18.98 L4
3. Eddy Hawk 14.4 kg (6) 19.05 L4
Invincible – Wonderchild
om: Suvi Halonen Kasv: Whiplandian
16. Trial 280m (W) (1/1)
1. Jade 12.7 kg (3) 19.17 L4
Elko River – Hulabaloo
om: Pasi & Helena Malinen Kasv: Maxwin
17. Soolokoejuoksu 350m (W)
1. Kosmos 12.7 kg (3) 24.73 L7
Elko River – Hippie
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Maxwin
18. Soolokoe 480m (G)
1. Capes’ Fkay kg (3) 5.64 29.53 K4
Razldazl Jayfkay – Herself
om: Vertti & Hannu Niemi Kasv: Top Vision
19. Soolo 350m (W)
1. Fairytale II kg (3) 22.63 L
Wilson – Hulabaloo
om: Kirsi Ja Lasse Silvan Kasv: My Wild
20. Soolo 480m (G)
1. Waimanu kg (3) 5.63 29.14 K3
Bling It On – Hula Girl
om: Jenna Partonen Kasv: Run-Up
21. Soolo 480m (G)
1. Lovejoy kg (3) 6.06 29.98 K6
Bling It On – Joynight
om: Minna Raila Kasv: Run-Up
22. Soolo 480m (G)
1. Molto Vivace kg (3) 5.75 29.87 K5
Silvereye – La Tua Cantante
om: Aki Sassi Kasv: Nordic